e-Katolik 2018-06

wpis w: Aktualności, e-Katolik | 0

Witamy w grudniowej odsłonie e-Katolika. Dziś prezentujemy aplikację odliczającą dni adwentu “Odliczanie do Bożego Narodzenia” oraz logiczno-zręcznościową rozrywkę dla całej rodziny “Bible Gems”. Na koniec prezentujemy jeden z najlepszych odtwarzaczy multimedialnych “VLC”. Zapraszamy do lektury…

Odliczanie do Bożego Narodzenia Twórca: Jupli

Adwent to przede wszystkich czas oczekiwania na ponowne powtórne przyjście Jezusa Chrystusa o czym często w natłoku codziennych obowiązków i pracy zapominamy. Z pomocą przychodzi nam bardzo prosta, a zarazem miłą dla oka aplikacja “Odliczanie do Bożego Narodzenia”.

Dodatkowo w aplikacja “obdarowuje” nas codziennym prezentem pod postacią ciekawych grafik świątecznych. Aplikacja jest przyjazna w obsłudze, nie zawiera reklam i oczywiście w języku polskim.

Google Play


Bible Gems Twórca: SlowMo Gems

Kolejna aplikacja to biblijne kamienie :). Ta logiczno-zręcznościowa gra pozwala na wspaniałą rozrywkę dla całej rodziny. Sama gra polega na właściwym układaniu kolorowych kamieni. Dodatkowo możemy skorzystać z bonusów i dodatkowych opcji podczas samej rozgrywki. 

Pomimo faktu, iż gra nie jest w języku polskim nie ma problemów z jej obsługą. Duży plus za mnogość poziomów gry, ładną, rysunkową grafikę i przejrzysty interfejs użytkownika oraz przyjazne efekty dźwiękowe.

Google Play


VLC Twórca: VLC Oganization

Ostatnią aplikacją jaką dziś prezentujemy jest odtwarzacz multimedialny VLC. Jest to jeden z najlepszych programów do odtwarzania wielu formatów dźwiękowych jak i filmowych. Program pozwala również na na tak zwane odsłuchiwanie strumieniowe (np. transmisji radia czy telewizji internetowej), odtworzenie płyt CD i DVD z nagranymi publikacjami oraz odtworzenie obrazu z kamer internetowych. Program pozwala na odtworzenie między innymi takich formatów plików jak: MPEG, DivX, AVI, WMV, Real Video, MP3, AC3, FLAC, TrueVideo, 3GPP, MIDI, WAV, DVD, SVCD, DVB, OGM czy VOB. Zbiór ten jest stale ulepszany i poszerzany.

Program pozwala również na wczytanie i odtworzenie tekstu dołączonego do publikacji obcojęzycznych (o ile jest dostępne tłumaczenie), jest wolny od reklam i dodatków szpiegujących co przy tego typach programach jest rzadkością. Program posiada polską wersję językową i pomimo mnogości opcji jest prosty w obsłudze.

Strona twórcy aplikacji

Google Play

Apple iTunes

Microsoft Windows

Microsoft Windows – wersja bezinstalacyjna