e-Katolik 2019-05

wpis w: Aktualności, e-Katolik | 0

Witam w lutowym wydaniu e-Katolika. Dziś święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Boskiej Gromnicznej więc zachęcamy do zapoznania się z „Nowenną Matki Bożej Rozwiązującej Węzły”. Następnie mamy propozycje dla najmłodszych pod postacią „Biblia: Kolorowanka”. Na koniec zachęcamy do skorzystania z aplikacji „Simple Senior Phone”, dzięki, której jesteśmy w stanie dostosować każdy telefon do obsługi dla seniorów i nie tylko. Zapraszamy do lektury…

 

Nowenna Matki Bożej Rozwiązującej Węzły Wydawca: InteligibleApps

Aplikacja ta pomaga przy odmawianiu nowenny do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły, która jest podzielona na poszczególne dni. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż nowenna ta jest jedną z ulubionych modlitw papieża Franciszka. Historia jej powstania odsyła do Argentyny w 1998 r. gdzie diecezjalny ksiądz na podstawie augsburskiego XVIII-wiecznego obrazu Matki Bożej ułożył właśnie tą nowennę.

Nowennę odmawia się przez dziewięć dni przy pomocy różańca powierzając Panu Bogu jedną intencje. Warto powierzyć Bogu nasze poplątane nie raz problemy życiowe i zwrócić się o pomoc do naszej matki.

Google Play


Biblia: Kolorowanka Wydawca: Crafting And Building Games

Prezentowana aplikacja pozwoli na poznawanie Biblii poprzez zabawę. Kolorowanka zawiera mnóstwo obrazków, wzorów czy też szkiców przestawiających przede wsytkim historie Biblijne. Jednakże znajdziemy tu również inne kolorowanki nawiązujące do takich wartości jak Bóg, dobro czy ojczyzna.

Sama aplikacja cechuje się intuicyjnym interfejsem użytkownika oraz polską wersją językową dzięki czemu nie sprawi w obsłudze najmłodszym jak również starszym osobom. Aplikacja nie potrzebuje stałego dostępu do Internetu.

Google Play


Simple Senior Phone Wydawca: Mobilo

Ostatnia dziś prezentowana aplikacja jest kierowana przede wszystkim dla naszych seniorów oraz osób z wadami wzroku. Dzięki niej każdy posiadany przez nich smartphone można w szybki i prostu sposób dostosować tak, aby używanie telefonu było łatwe i przyjazne. Aplikacje cechują duże i wyraźne przyciski odnoszące się do najważniejszych funkcji telefonu, duża i wyraźna wielkość liter, połączenie alarmowe SOS, usługę lokalizacji, odpowiedni dobór kolorystyki oraz wiele innych przydatnych opcji, między innymi takich jak latarka, lupa czy prognoza pogody.

Aplikacja warta polecenie dzięki częstym aktualizacją i prostocie obsługi. Pamiętajmy, że nie każdy potrzebuje telefonu z mnóstwem opcji, z których nie zawsze potrafi skorzystać. Czasami wystarczą tylko te najważniejsze.

Strona twórcy

Google Play