e-Katolik 2018-05

wpis w: Aktualności, e-Katolik | 0

Witamy w kolejnej odsłonie e-Katolika. Dziś prezentujemy aplikację ze zbiorem litanii do Matki Bożej – “7 Litanii do Matki Bożej”, “Rachunek Sumienia” pozwalający na przygotowanie się do dobrego sakramentu pojednania oraz aplikacje, która poinformuje nas o aktualnych zagrożeniach  “RSO – Regionalny System Ostrzegania”. Zapraszamy do lektury…

7 Litanii do Matki Bożej Twórca: 7P Software Design

Sam Jan Paweł II przypominał, iż litanie są jedną z podstawowych form modlitwy pozwalającej na bliższe poznanie Boga. Prezentowana aplikacja oferuje możliwość odmówienia, aż siedmiu litanii do Matki Boskiej. Mamy do wybory Litanie Loretańską, Litanie do Maryi, Matki Karmelu, Litanie do Najświętszej Maryi Panny, Matki Karmelu, Litanie do Maryi, Matki Kościoła, Litanie do Maryi, Matki Miłosierdzia, Litanie biblijną oraz Litanie do Niepokalanego Serca Maryi.

Aplikacja jest przyjazna w obsłudze i oczywiście w języku polskim.

Strona twórcy aplikacji

Google Play


Rachunek Sumienia Twórca: Lasoft

Każdy kto dąży do pełnego pojednania z Bogiem i bliźnim przed przystąpieniem do Sakramentu Pojednania (Spowiedź Święta) powinien wykonać szczery rachunek sumienia. W tym celu pomocna z pewnością będzie aplikacja “Rachunek Sumienia”, która podzielona na poszczególne grupy odbiorców (dzieci, młodzież, biznesmeni, małżeństwa, dorosłych, duchownych czy też konsekrowanych) pozwala na dobre przygotowanie się do wspomnianego sakramentu. Dodatkowo znajdziemy tu zbiór modlitw przed i po spowiedzi oraz zbiór modlitw, które mogą okazać się przydatne w celach pokutnych. 

Aplikacja ma bardzo przyjemny interfejs użytkownika i jest prosta w obsłudze. Oczywiście aplikacja jest w języku polskim

Strona twórcy aplikacji

Google Play

Apple iTunes


RSO – Regionalny System Ostrzegania Twórca: MSWiA

Aplikacja “RSO” powinien mieć każdy na swoim urządzeniu mobilnym kto chce być na bieżąco informowany o sytuacjach zagrożenia w swojej okolicy. Aplikacja przesyła komunikaty z WCZK (Wojewódzkie Centra Zarządzania Kryzysowego), które dzielą się na: powiadomienia informacyjne, ostrzeżenia lokalne oraz ostrzeżenia alarmowe miedzy innym na takie tematy jak: ogólne, meteorologiczne, hydrologiczne, drogowe czy też dotyczące stanu wód.

Twórca aplikacji stale poszerza tematykę komunikatów. Dużym plusem aplikacji RSO jest możliwość skonfigurowania z jakiej okolicy czy miejsca chcemy otrzymywać komunikaty oraz zbór przydatnych poradników postępowania w razie wystąpienia zagrożenia. Aplikacja oczywiście w polskiej wersji językowej.

Strona twórcy aplikacji

Google Play

Apple iTunes

Microsoft Store