e-Katolik 2019-04

wpis w: Aktualności, e-Katolik | 0

Witamy w ostatnim, styczniowym wydaniu e-Katolika. Tym razem zachęcamy do poznania Biblii w 90 dni 😊 za pomocą aplikacji „Biblia90dni”. Kolejną aplikacją, którą dziś polecamy jest „Modlitewnik MI” pozwalający na jeszcze lepsze poznanie Matki Bożej. Na koniec prezentujemy ostatnią już grę logiczną autorstwa Łukasza Oktaby „Sudoku”. Zapraszamy do lektury…

Biblia90dni Twórca: Jan Figat

Aplikacja to swego rodzaju zachęta i wyzwaniem przeczytania całego Pisma Świętego w 90 dni, która została zapoczątkowana ogólnopolską akcją czytania Biblii w 2017 roku przez członków wspólnoty modlitewnej „Pocieszyciele Maryi” oraz Fundacji „Ja jestem”. Program oferuje śledzenie harmonogramu postępów czytania fragmentów Biblii na każdy dzień. Aplikacja jest bardzo intuicyjna w obsłudze oraz posiada przyjazną szatę graficzną.

Warto dodać iż aplikacja jest w pełni w języku polskim oraz w przekładzie Edycji Świętego Pawła. Zachęcamy do podjęcia tego wyzwania wsłuchując się w słowa św. Hieronima – „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” oraz Flp 4,13 – „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia”.

Strona twórcy

Google Play


Modlitewnik MI Twórca: Stermedia Sp. z o.o.

Aplikacja Modlitewnik MI pozwoli każdemu na jeszcze pełniejsze poznanie Matki Bożej. Aplikacja zawiera teksty modlitw dedykowanych dla Rycerstwa Niepokalanej, ale każdy znajdzie tu treści dla siebie. W aplikacji znajdziemy pełen komplet modlitw i rozważań wspomagających formację duchową Rycerstwa Niepokalanej. Dodatkowo możemy przeczytać ciekawe informację na temat Patrona danego Dnia, informacje o intencjach miesięcznych MI oraz kalendarz liturgiczny.

Aplikacja jest w języku polskim i posiada przyjazny i intuicyjny interfejs graficzny. Twórca zapewnia częste aktualizacje programu.

Strona twórcy

Google Play


Sudoku Twórca: Łukasz Oktaba

Sudoku to niezwykle popularna na całym Świecie gra logiczna polegająca na właściwym dopasowaniu cyfr w odpowiednim polu w taki sposób, aby w każdej kolumnie i wierszu dana liczba wystąpiła tylko raz. Sudoku to idealna rozrywka dla każdego pozwalająca ćwiczyć umysł, spostrzegawczość, wspomagać pamięć i koncentracje. Aplikacja pozwala na ustawienie odpowiedniego poziomu trudności.

Dużym plusem aplikacji jest fakt, iż została ona stworzona przez polskiego programistę i jest w pełni darmowa. Gra Sudoku – tak jak inne aplikacje Łukasza Oktaby – nie potrzebuje stałego dostępu do Internetu – jest on potrzebny tylko w przypadku aktualizacji do nowszej wersji.

Strona twórcy

Google Play