e-Katolik 2018-04

wpis w: Aktualności, e-Katolik | 0

Witamy w już czwartej odsłonie naszego kącika “e-Katolik”. Tym razem prezentujemy aplikację mobilną poświęconą Biblii “Biblia + Audio” oraz Katechizmowi Kościoła Katolickiego “KKK”. Jeżeli natomiast chodzi o oprogramowanie użytkowe prezentujemy “Wise Care 365 Free” – darmowy program do ochrony prywatności użytkownika i nie tylko. Zapraszamy do lektury…

Biblia + Audio Twórca: Life.Church

Prezentowana aplikacja to przede wszystkim mnóstwo rozważań i czytań z zakresu poszczególnych części Biblii lub jej całości. Aplikacja daje możliwość wyszukania według słów kluczowych jak również interesujących nas zakresów tematycznych. Dodatkowo mamy możliwość odsłuchania danej treści bez konieczności spoglądania na ekran urządzenia. Biblia jest oczywiście w polskiej wersji językowej, a jej interfejs użytkowania wygodny i przejrzysty.

Na duży plus zasługuje wiele opcji pozwalających na zmianę rodzaju i wielkości czcionki czy też zmianę tła oraz możliwość dodawania własnych notatek i przemyśleń, którymi możemy dzielić się z znajomymi. 

Strona twórcy aplikacji

Google Play

Apple iTunes


Katechizm Kościoła Katolickiego Twórca: Opera Thomae

Aplikacja przeznaczona dla każdego kto chce pogłębić swoja wiedzę na temat Katechizmu Kościoła Katolickiego. Aplikacja posiada prosty, ale intuicyjny interfejs użytkownika pozwalający na wyszukiwanie interesujących ns haseł i zagadnień. Dodatkowo możemy wyszukać dany rozdział i cześć katechizmu. Warto zapoznac się również z Konstytucją Apostolską “Fidei depositum”, która została ogłoszona wraz z publikacją katechizmu.

Warto zaznaczyć, iż twórca aplikacji wykorzystuje katechizm wydawnictwa Pallottinum co zapewnia rzetelną i aktualną treść. Ponadto możemy stosować selekcję, która pozwala szybko dotrzeć do interesującego nas fragmentu KKK.

Google Play


Wise Care 365 Free Twórca: Wise Cleaner Software

Ostatnia aplikacja jaką dziś prezentujemy to potężny pakiet pozwalający na zadbanie o naszą prywatność i optymalizację systemu operacyjnego. Aplikacja składa się z oddzielnych części pozwalających na sprawdzenie i naprawę stanu systemu, czyszczenie systemu wraz z rejestrem, poprawę wydajności, weryfikacje i usunięcie nie potrzebnych wpisów związanych z nasza prywatnością oraz  monitoring systemu i procesów w nim zachodzących. Program może się wydawać trudny w obsłudze, ale w rzeczywistości wystarczy w każdej zakładce (poza monitorem systemu) kliknąć “Skanuj” “Optymalizuj” czy też “Napraw”, aby program robił wszystko za nas. Proszę pamiętać, że program czyści też nazwy użytkowników i hasła – zapamiętane np. w przeglądarkach internetowych. Jeżeli chcemy, aby program tego akurat nie czyścił wystarczy po skanowaniu odznaczyć daną opcję.

Wise Care 365 Free to darmowe wersja oprogramowania, która jest stale aktualizowana przez producenta. W razie potrzeby możemy aktywować program do – płatnej – profesjonalnej wersji, jednakże wersja darmowa jest wystarczająca dla większości użytkowników domowych.Program w wersji darmowej zawiera reklamy.

Strona twórcy aplikacji

Systemy Windows

Systemy Windows – wersja bez instalacyjna (portable)