e-Katolik 2019-03

wpis w: Aktualności, e-Katolik | 0

Witajcie w kolejnej odsłonie e-Katolika. Dziś prezentujemy i zachęcamy do uczestnictwa w Światowych Dni Młodzieży w Panamie w czym pomoże nam aplikacja stworzona specjalnie na to wydarzenie „Panama 2019 JMJ”. Następnie warto przyjrzeć się kolejnej odsłonie „Modlitewnika”, dzięki któremu będziemy mieli zbiór wielu modlitw w jednym miejscu. Na koniec proponujemy zapoznanie się z kolejną aplikacją polskiego twórcy – Łukasza Oktaby – Warcaby”, które pozwolą na wspaniałą zabawę dla małych i dużych graczy. Zapraszamy do lektury…

Panama 2019 JMJ Twórca: Panama 2019

Już 22 stycznia wystartują już 34 Światowe Dni Młodzieży, które tym razem odbywają się w Panamie. Warto wspólnie przeżywać to wyjątkowe wydarzenie, któremu przewodzi hasło „Odnawiania Maryjnej Pobożności”. Aplikacja nie jest niestety dostępna w języku polskim, ale mimo to jej obsługa jest dość intuicyjna. Możemy tu zapoznać się z agendą spotkań, lokalizacją, modlitwami jak również towarzyszącymi atrakcjami.

Ponadto zapraszamy na stronę internetową wydarzenia gdzie znajdziemy jeszcze więcej wiadomości z tego jakże ważnego wydarzenia tym bardziej, że to właśnie Matka Boża Starsza – patronka Panamy – będzie jedną z głównych postaci spotkania młodzieży.

Strona twórcy

Google Play

Apple iTunes


Modlitewnik Twórca: Dominique Stranz

Tym razem prezentujemy modlitewnik autorstwa Dominique Stranza, dzięki któremu mam okazje zapoznać się z wieloma modlitwami , które powinny być bliskie każdemu katolikowi. Aktualnie w aplikacji znajdziemy między innymi:  rozważania różańcowe oraz Drogi Krzyżowej, modlitwę do św. Michała Archanioła, za Ojczyznę, modlitwę Pańską czy pozdrowienie Anielskie. Ponadto mamy dostępne wiele litanii – do Najświętszego Imienia Jezus, do Wszystkich Świętych, do Najświętszej Maryi Panny czy litanie Dominikańską.

Warto zwrócić uwagę, iż aplikacja do działania nie potrzebuje połączenia internetowego. Autor zapewnia o częstych aktualizacjach i dodawaniu nowych treści.

Strona twórcy

Google Play

Apple iTunes


Warcaby Twórca: Łukasz Oktaba

Warcabów nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Każdy z nas z pewnością miał kiedyś kontakt z tą tradycyjną i inspirującą grą, która pozwala na wiele zabawy dla małych i dużych graczy. Aplikacje cechuje wiele przydatnych opcji począwszy od różnych poziomów trudności oraz możliwość gry z drugim graczem – nawet na jednym urządzeniu. 

Gra oferuje między innymi rozgrywkę na zasadach warcabów polskich, hiszpańskich, angielskich czy tureckich oraz – jeżeli tylko chcemy – na naszych własnych wybranych w ustawieniach. Gra naturalnie w języku polskim, często aktualizowana. Polecamy.

Strona twórcy

Google Play