e-Katolik 2018-03

wpis w: Aktualności, e-Katolik | 0

Witamy w trzeciej odsłonie naszego kącika „e-Katolik”. Tym razem prezentujemy aplikacje mobilną „Faustyna.pl”, która pozwala między innymi na szybki dostęp do transmisji on-line z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Następnie przedstawiamy rewelacyjną aplikację „3-MC” dla każdego, kto chce bliżej poznać katechizm. Na koniec polecamy zapoznanie się z bardzo użytecznym programem – “CDBurnerXP”, który oferuje nagrywania danych na płyty CD/DVD oraz wiele innych, użytecznych opcji. Zapraszamy do lektury…

Faustyna.pl Twórca: ZSMBM

Aplikacja Faustyna.pl do idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkim i prostym dostępie do zasobów strony internetowej poświęconej Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Aplikacja pozwala poza śledzeniem transmisji on-line (transmisja dostępna również za pośrednictwem naszej parafialnej strony po kliknięciu na link w zakładce Kancelaria/Zaprzyjaźnione strony) na rozważania zapisów z „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny, odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego czy też zapoznanie się z najnowszymi aktualnościami z sanktuarium.

Ponadto aplikacja pozwala na zapoznanie się z samym sanktuarium, jego galerią oraz skorzystaniem z sklepu. Aplikacja dostępna jest w siedmiu językach – oczywiście jest wersja w języku polskim,

Strona twórcy aplikacji

Google Play

Apple iTunes


3-MC Twórca: Verein Kathmedia

Aplikacja 3-MC czyli 3 minuty z katechizmem to całkowicie nowe podejście do nauczania. Sama aplikacja ma bardzo przyjemny wygląd, a ręcznie rysowane grafiki umilają jej korzystanie zarówno przez młodszych i starszych użytkowników. Sama aplikacja działa na zasadzie filmów/animacji odpowiadających na pytania dotyczące naszej wiary, katechizmu i wszystkiego o co młody katolik może chcieć spytać. Filmy są, krótkie, ale treściwe, pozwalające na łatwe i szybkie zrozumienie poruszanego tematu.

Aplikacja jest dostępna w kilku wersjach językowych – jest również wersja polska. Warto dodać, iż nad polską odsłoną aplikacji patronat medialny objął „Gość Niedzielny”. Autorzy dokładają wszelkich starań, aby aktualizować aplikację na bieżąco oraz poszerzać jest zawartość merytoryczną. Aplikacja do porawnego działania potrzebuje dostępu do Internetu oraz zainstalowanej aplikacji „YouTube”

Strona twórcy aplikacji

Google Play

Apple iTunes


CDBurnerXP Twórca: Stefan Haglund

Mimo coraz do rzadszego korzystania – jako nośnika danych – z płyt CD/DVD program do ich obsługi może okazać się bardzo przydatny. Polecamy dziś Państwu darmową alternatywę do „systemowych” aplikacji, służących do nagrywania i nie tylko danych na właśnie ten typ nośnika. CDBurnerXP to przede wszystkim bardzo proste w użyciu narzędzie, dzięki któremu nagramy dane, filmy, zdjęcia, muzykę na szereg rodzajów płyt począwszy od CD, DVD, BD, a na HD-DVD kończąc. Warto dodać, że dzięki CDBurnerXP nagramy również płytę audio czy z filmem. Program posiada również opcję kasowania płyt wielokrotnego zapisu oraz kopiowania „płyt w locie” – czyli bez konieczności zrzucania danych na urządzenie.

Program posiada polską wersje językową i jest stale aktualizowany. Podczas instalacji program oferuje dodatkowe składniki, które nie są konieczne do poprawnego korzystania z programu więc można je śmiało odznaczyć lub skorzystać z wersji „portable”.

Strona twórcy aplikacji

Systemy Windows oraz wersja bez instalacyjna (Portable)