e-Katolik 2018-01

wpis w: Aktualności, e-Katolik | 0

W pierwszej odsłonie naszego kącika prezentujemy aplikacje mobilne “Pismo Święte PL”, “Modlitwa w drodze” oraz program antywirusowy na komputery PC oraz na urządzenia mobilne “Malwarebytes Anti-Malware Mobile“. Zapraszamy do lektury…

Pismo Święte PL Twórca: Zespół Pismo Święte

Jako pierwszą chcemy Wam zaprezentować darmową aplikację „Pismo Święte PL”, w której znajdziemy między innymi tekst Pisma Świętego Biblii Tysiąclecia (za zgodą wydawnictwa PALLOTTINUM), możliwość wyszukiwania interesujących treści w dowolny sposób (ciągły lub fragmentami) oraz możliwość zaznaczania ulubionych fragmentów.

Dodatkowo aplikacja pozwala na przejście do czytań z liturgii Kościoła Katolickiego na każdy dzień. Kolejną użyteczną opcją jest Modlitewnik zawierający – stale poszerzany – zbiór najważniejszych modlitw oraz Brewiarz, pozwalający uzyskać między innymi informację na temat Świętego z danego dnia oraz komentarze do czytań (do korzystania z tej opcji konieczny jest dostęp do Internetu). Aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne z systemem Android, Windows oraz iOS. Warto dodać, że aplikacja do działania (poza Brewiarzem) nie potrzebuje stałego połączenia z Internetem oraz nie zawiera reklam.

Strona twórcy aplikacji

Google Play

Microsoft Store

Apple iTunes


“Modlitwa w drodze” Twórca: Jesuit Appss

Nie ważne gdzie i kiedy, z aplikacją „Modlitwa w drodze” będziemy zawsze mogli skorzystać z codziennych modlitw , które oferuje serwis modlitwawdrodze.pl.

Modlitwy są podzielone na krótkie, kilkunastominutowe nagrania, które można odsłuchać on-line lub pobrać na urządzenie. Ponadto wszystkie treści są dostępne w wersji tekstowej. To co wyróżnia tą aplikację to z pewnością opcja rachunku sumienia, różaniec, rozważania drogi krzyżowej oraz opcja przypomnień oraz kalendarz.

Strona twórcy aplikacji

Google Play

Apple iTunes


Malwarebytes Anti-Malware Mobile” Twórca: Malwarebytes

W dzisiejszych czasach korzystanie z dostępnych technologii jest już nieodłącznie związane z Internetem. W celu bezpiecznego przeglądania sieci czy też korzystania z e-usług między innymi takich jak zakupy czy bankowość on-line musimy mieć świadomość czyhających zagrożeń. Wirusy, podszywanie się pod strony bankowe czy fałszywe treści to tylko cześć zagrożeń na jakie możemy natrafić podczas codziennego korzystania z komputera czy urządzeń mobilnych. Warto więc skorzystać z ochrony antywirusowej, a dziś prezentujemy aplikację firmy Malwarebytes.

Oprogramowanie to potrafi wyszukać i usunąć szeroką gammę zagrożeń takich jak wirusy, robaki, trojany czy oprogramowanie szpiegowskie. Różnica pomiędzy typowym oprogramowaniem antywirusowym, a produktem Malwarebytes jest fakt, iż jest to samodzielny skaner, który uruchamiamy “na żądanie”, a nie działa on non-stop w tle, dzięki czemu może być dodatkiem do posiadanej już ochrony na komputerze. 

Strona twórcy aplikacji

Systemy Windows

Google Play