Czekamy na Ciebie Matko

wpis w: Aktualności | 0
PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ

DOBA PEREGRYNACJI W PARAFII ŚW. JAKUBA AP. w CZĘSTOCHOWIE 24/25 KWIETNIA 2025 ROKU
 
DOBA PEREGRYNACJI W KOŚCIELE REKTORALNYM NAJŚW. IM. MARYI w CZĘSTOCHOWIE 25/26 KWIETNIA 2025 ROKU
 
W ramach przygotowania do Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Archidiecezji Częstochowskiej, które będzie odbywało się od kwietnia 2024 r. do maja 2025 r., uruchomiono specjalną stronę internetową.
Serwis zawiera relacje z wydarzeń przygotowujących do czasu Peregrynacji, kalendarium, interaktywną mapę wszystkich parafii, ale także materiały do pobrania i wykorzystania duszpasterskiego.

Serwis dostępny jest po adresem:
 
Jako element przygotowań do Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Archidiecezji Częstochowskiej przygotowano logo wydarzenia.
Logotyp przedstawia stylizowany wizerunek Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej umieszczony na tle zarysu mapy Archidiecezji Częstochowskiej, za którą widnieje równoramienny krzyż.
Wizerunek Maryi wskazuje na Ikonę Jasnogórską, która peregrynuje, ale jest znakiem nawiedzenia Maryi i spotkania z Nią.
Mapa Archidiecezji Częstochowskiej oznacza Kościół Częstochowski, który przeżywał będzie Nawiedzenie we wszystkich parafiach, domach zakonnych i instytucjach.
Krzyż wskazuje na Chrystusa, do Którego prowadzi nas Maryja, a cztery ramiona krzyża przypominają o czterech regionach Archidiecezji Częstochowskiej.