Informacje duszpasterskie XXIII Niedziela Zwykła – 07.09.2025r

Informacje duszpasterskie XXIII  Niedziela zwykła – 07.09.2025 r

1. Dziś w Watykanie odbywa się kanonizacja bł. Pier Giorgio Frassatiego i
bł. Carlo Acutisa.

2. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy poniedziałek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Msze św. w naszym kościele o 7.00 i 18.30.

3. Natomiast w piątek, 12 września, w liturgii wspominamy Najświętsze Imię Maryi. Suma Odpustowa, pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Abpa Wacława Depo, w 342. rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej zostanie odprawiona w Kościele  Rektoralnym o godz. 12.00. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

4. W sobotę przypada dzień fatimski. Nabożeństwo fatimskie z procesją odprawimy po wieczornej Mszy świętej. 

5. Zapraszamy rodziców dzieci klas III przygotowujących się do pierwszej Komunii św. na spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 14 września po Mszy św. O godz. 11.00. Natomiast po Mszy św. o godz. 9.30 – również 14 września – spotkanie rodziców i uczniów  z klas VI i VII.
W przyszłą niedzielę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Rozpocznie się też Tydzień Wychowania oraz Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

6. Do 30 września przyjmujemy zapisy dzieci z klas I , z parafii św. Jakuba Apostoła, na przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej. Inne dzieci mogą zostać zapisane TYLKO po przedłożeniu zgody ks. proboszcza ze swojej parafii. Miejsce zapisów: Kancelaria Parafialna od poniedziałku do piątku w godzinach urzędowania .Obecni przy zapisie: rodzice, czyli matka i ojciec dziecka lub prawny opiekun.

7. Po wakacyjnej przerwie rozpoczynamy systematyczne spotkania grup duszpasterskich. Program spotkań w gablocie z ogłoszeniami i na stronie internetowej parafii.

Jak w każdą niedzielę polecamy Tygodnik Katolicki „Niedziela”.