INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Piąta Niedziela Zwykła – 07 II 2021 r.

wpis w: Aktualności | 0
 1. Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.
 2. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Św. o godz. 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 zapraszamy czcicieli Bożego Miłosierdzia. Zakończenie Adoracji o godz. 16.45.
 3. W tym tygodniu nasze modlitwy wspierane są wstawiennictwem świętych: w poniedziałek – św. Józefina Bakhita, dziewica; w środę – św. Scholastyka, dziewica.
 4. We wtorek w kaplicy na plebanii spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii Św.: o godz. 18.00 zapraszamy rodziców dzieci z klasy 3a, o godz. 19.00 rodziców dzieci z klasy 3b i 3c (spoza ZS-P nr 1).
 5. W czwartek (11 II) w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes przypada XXIX Światowy Dzień Chorego. W naszej Archidiecezji ze względu na trwającą pandemię obchody będą wyglądały następująco: 11 lutego, godz. 13.30 – Msza Św. w intencji ludzi chorych oraz pracowników służby zdrowia na Jasnej Górze pod przewodnictwem Abp. Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego. Msza Św. będzie transmitowana w TV Trwam oraz na kanale YouTube Jasnej Góry; natomiast o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski – rozważanie – Bp Antoni Długosz, a następnie czuwanie prowadzone przez Katolicki Ruch Dobroczynny BETEL, które zakończy się Mszą Św. o godz. 23.00 sprawowaną pod przewodnictwem Bp. Andrzeja Przybylskiego. (Wszystkie wydarzenia transmitowane są poprzez media).
 6. Trwają w naszym kościele nabożeństwa kolędowe. W tym tygodniu o godz. 17.30 modlić się będziemy w intencji mieszkańców naszej parafii z poszczególnych ulic:
 • Poniedziałek (08 II): Kościuszki 3;
 • Wtorek (09 II): Kościuszki 13;
 • Środa (10 II): Jana Pawła II; ul. Sułkowskiego;
 • Czwartek (11 II): Śląska; ul. Tuwima; ul. Nowowiejskiego;
 • Piątek (12 II): Szymanowskiego 1, 3, 3A, 5, 7, 9, 11; ul. P.O.W. 3;
 • Sobota (13 II): Szymanowskiego 12; 14; 16; 18; 20; 22; ul. P.O.W. 4; 8.
 1. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i czasopism katolickich: Niedziela, Moje Pismo Tęcza.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Śp. Alicja Omańska – Dyl

Śp. Jan Niezgoda

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…