Informacje Duszpasterskie II Niedziela Zwykła – 19 I 2020

 1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w sobotę, 25 stycznia, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Takiej jedności pragnie sam Pan Jezus, a jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie św. oraz cierpienia.
 2. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
 3. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy
  o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.
 4. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie
  z miłością i zrozumieniem.
 5. Polecamy katolicki tygodnik Niedziela oraz Jakubowe Nowiny. Jest także do nabycia pismo katolickie dla dzieci Tęcza.
 6. Zakończyliśmy spotkania kolędowe. Dziękujemy za przyjęcie, życzliwą atmosferę i wszelkie sugestie dotyczące spraw parafialnych i duszpasterskich. Dziękujemy również za złożone z tej okazji ofiary. Bóg zapłać. Kolęda uzupełniająca będzie 25 I od godz. 9.00 (zapisy do 24 I
  w zakrystii lub kancelarii). Składamy także serdeczne Bóg zapłać za ofiary na tace z minionej niedzieli na spłatę zobowiązań wykonanych przy naszej świątyni.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 20 I – św. Sebastian, męczennik z pierwszych wieków chrześcijaństwa, patron Niemiec oraz m.in.: chorych na choroby zakaźne, łuczników, myśliwych, ogrodników, żołnierzy;
 • 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.
 • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.

 

Pan Bóg powołał do wieczności:

Mariannę Zielińską, Magdalenę Pusy, Kazimierza Gradowskiego, Jana Gomułkę

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…