Informacje duszpasterskie XVI Niedziela zwykła – 21.07.2019 r.

Eucharystia jest to szczyt miłości Boga do człowieka. Miłość Boga  nie zna miary. Stwórca obdarza nas miłością i oczekuje, że również i my odpowiemy miłością na Jego miłość. Niedziela jest dniem, w którym w sposób szczególny  przybliżamy się do miłości Boga. Uczestnictwo we  Mszy oraz przyjęcie Komunii Świętej, to wyraz naszej miłości względem Boga. Czynimy to w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i świata całego, który bardzo często troszczy się o to co przemija, a nie o to co trwa wiecznie.


1. Trwamy na nowennie przed uroczystością odpustową ku czci Św. Jakuba. Zapraszamy na Mszę Św. od poniedziałku do środy o godz. 18.30. Tegorocznym przygotowaniom do odpustu towarzyszą katechezy dotyczące Sakramentu Pokuty i pojednania.


2. Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym serdecznie prosimy o wsparcie uroczystości odpustowej ku czci Św. Jakuba Ap. poprzez przygotowywanie ciast i dobrych wypieków (najlepiej bez kremów). W zakrystii przyjmowane są zapisy osób, które z potrzeby serca chcą mieć swój „słodki” wkład w organizację tego wyjątkowego wydarzenia. Ciasta przynosimy
25 VII od godz. 10.00 do 14.00 na plebanię.


3. W czwartek przypada święto świętego Jakuba Apostoła, pierwszego męczennika wśród Apostołów. U nas wielka uroczystość odpustowa, patronalne święto kościoła i parafii. Msze święte będą przed południem o godz.7.00 i 9.00 a po południu uroczysta SUMA z procesją eucharystyczną o godz.18.30. Na tę Mszę św. zapraszamy stowarzyszenia i grupy duszpasterskie, asystę, dzieci i młodzież, wszystkich parafian i gości. W tym dniu możemy uzyskać łaskę odpustu pod zwykłymi warunkami. Z sakramentu pokuty można skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. Mszy św. odpustowej przewodniczy ks. dr Wojciech Torchalski, któremu wyrazimy wdzięczność za 6-letnią pracę duszpasterską w naszej parafii. Kancelaria nieczynna.


4. W tym dniu (25 VII) przypada także wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona kierowców. Ogarniamy modlitwą kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów. Po każdej Mszy świętej na placu kościelnym będzie poświęcenie samochodów, motocykli, rowerów i innych pojazdów. Każdy kierowca otrzyma pamiątkowy obrazek ze św. Krzysztofem. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży. Ofiary składane z tej racji będą wszystkie przeznaczone jako pomoc dla polskich Misjonarzy pracujących w Afryce.


5. Obchody liturgiczne tygodnia: w poniedziałek – święto Św. Marii Magdaleny; we wtorek – święto Św. Brygidy, patronki Europy; w środę – Św. Kingi – dziewicy córki króla węgierskiego Beli IV, żony polskiego księcia Władysława Wstydliwego, polskiej księżnej, a następnie klaryski w Starym Sączu, kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1999 roku; w piątek – Świętych Rodziców NMP: Joachima i Anny.


6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli oraz Jakubowych Nowin.

Pan Bóg powołał do wieczności z naszej parafii:
Śp. Barbarę Woźniak-Kotlińską; Śp. Zdzisława Ligudzińskiego; Śp. Tomasza Koczerkiewicza
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim życzymy bogatych przeżyć duchowym w tym tygodniu a wyjeżdżającym na wakacje i urlopy Bożego błogosławieństwa, bezpiecznej podróży i wspaniałej pogody.